عنــــوان مقاله: به صرفه ترین قیمت بسته اینترنت موبایل همراه اول، ایرانسل و رایتل
تاریـخ درج مقاله: 1395/03/11 - 18:16
دفعات نمایش: 7723 بار
در این مقاله شما می توانید مقایسه ای از قیمت بسته های مختلف اینترنت همراه متعلق به هر یک از اپراتورهای کشور را مشاهده کنید

اینترنت همراه

به گزارش راستین بازار، به نقل از وب سایت Zoomit، بسته‌‌های اینترنت موبایل یکی از پرکاربردترین بسته‌های اینترنت در کشور است و کاربران ایرانی زیادی از این بسته‌ها استفاده می‌کنند. قیمت اینترنت موبایل برامشترکان اپراتورهای تلفن همراه اهمیت بسیار بالایی دارد.

بسته‌‌های اینترنت تلفن همراه یکی از پرمصرف‌ترین پکیج‌های اینترنتی در ایران است. کاربران ایرانی زیادی از طریق این بسته‌ها به اینترنت وصل می‌شوند تا جایی که برخی از مشترکان در منزل یا محل کار نیز با استفاده از بسته‌های اینترنت موبایل وارد فضای مجازی می‌شوند.

قیمت اینترنت موبایل برای مشترکان اپراتورهای ایرانی یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. کاربران اینترنت موبایل همراه اول، ایرانسل و رایتل همیشه به دنبال استفاده از بهترین و به‌صرفه‌ترین تعرفه‌ها هستند. دلیل ارائه‌ی بسته‌های اینترنتی هم کاهش قیمت اینترنت موبایل و به‌صرفه‌شدن این اینترنت برای مشترکان تلفن همراه است.

به همین خاطر در میان بسته‌های اینترنت موبایل به دنبال به‌صرفه‌ترین بسته هر اپراتور تلفن همراه گشتیم تا آن را به شما معرفی کنیم. 

بسته‌های اینترنتی بر اساس حجم مصرفی اعلام می‌شوند. بر این اساس به‌صرفه‌ترین بسته‌‌ اینترنت همراه در هر اپراتور بسته‌ای است که هزینه‌ی هر گیگابایت حجم مصرفی آن ارزان‌تر از بقیه باشد.

فرمول پیدا کردن ما به این شکل است: قیمت بسته را به حجم مصرفی کل آن  بسته تقسیم می‌کنیم تا هزینه هر گیگابایت حجم مصرفی به‌دست آید. در نهایت ارزان‌ترین بسته مشخص می‌شود.

اینترنت همراه


منبــع خبــر: وب سایت زومیت
راستین بازاری های عزیز، شما می توانید سوال یا نظر خود را در مورد این مقاله بیان کنید.
آدرس پست الکترونیکی:
نام و نام خانوادگی:
نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
رضا (1395/05/04)
دم بچه های راستین بازار گرم واقا لذت بردم اومدم با این سایت آشنا شدم دمتون گرم دست مریضاد
مدیر سایت
با سلام و احترام
ممنون از حسن توجه شما؛
حسین اسدپور (1395/04/09)
شما اینم مد ننظر داشته باشین طرحح همراه اول از ساعت 1 شب تا 11 ظهر نامحدید 3000 تومانی خیلی به صرفه تره از طرح های ایرانسل و طرح 2 تا 7 صبح نامحدود 1000 تومان هم حیلی طرح خوبیه شما میتونید این بسته ها رو برای دانلود استفاده کنین میانگین سرعت من 3g سه آنتن 950 کیلوبایت بر ثانیه هستش که میشه راحت با 1000 تومن 10 تا 15 گیگ دان کرد فعالسازی با کد ستاره 1000#
A.G (1395/03/21)
سلام. توجه داشته باشین که قیمت این بسته ها بدون مالیات است، مثلا بسته ی 175 هزارتومنی ایرانسل را اگر بخواهیم خریداری کنیم باید 190 هزارتومن بپردازیم(175+9%=190/75). این بسته از همه ی بسته های اپراتور های دیگر و حتی شرکت های adsl هم ارزان تر است، من خودم با سرعت 4 مگابایت تا 6 مگابایت با 4 خط آنتن مودم 4g و 2 مگابایت تا 4 مگابایت با 3 خط آنتن دانلود میکنم. به نظر من بسته ی 6 ماهه 30 گیگابایت 60 هزارتومان(65 هزارتومان با 9% مالیات) به صرفه ترینه. و میتوان در سال 3 بار این بسته را خرید که میشود 90 گیگابایت با قیمت 196 هزارتومان.با خرید این بسته دیگر لازم نیست 190 هزارتومن را یک جا پرداخت کنید و یا اگر دانلود هایتان در دانلود منیجرتان از دستتان در رفت کل 100 گیگ و یا کمتر به فنا نمیره.(مثل خود من که یک بار 17 گیگ در2 ساعت ناخواسته دانلود کردم) برای دانلود های شبانه هم ایرانسل بسته های نامحدود 2 صبح تا 8 صبح ارائه میدهد که بهترینش بسته ی 3 ساعته نامحدود 2 هزارتومن است. من خودم در این 3 ساعت 30 گیگ دانلود میکنم.( فکر کنم 5 صبح تا 8 صبح سرعت بیشتر باشد اما شما امتحان کنید یک بار 2 صبح تا 5 صبح بسته را خریداری کنید و یک بار 5 صبح تار 8 صیح و یا مثلا 3 تا 6 صبح)سرعت بستگی به ترافیک شبکه هم دارد، شاید یک شب مثل من با سرعت 5/5 تا 6/5 مگابایت در این سه ساعت بتوانید دانلود کنید و یا در یک شب در 2 ساعت اول با سرعت 1 تا 2 مگابایت دانلود کنید و در ساعت آخر بین 2 تا 5 مگابایت نوسان سرعت داشته باشید. من از سیم کارت هدیه فقط برای دانلود نامحدود 3 ساعته استفاده میکنم تا به طور اتفاقی از حجم ماهانه استفاده نکند. بهتر است برای آنکه بدانید سرعت کل دانلود و آپلود در هرجای کامپیوترتان چند است نرم افزار DU Meter و یا Net Balancer را نصب کنید.با نرم افزار Net Balancer می توانید از دانلود و آپلود ناخواسته ی بعضی از نرم افزار ها و یا مثلا svchost.exe(که من نمیدونم چیه ولی بعضی موقع از حجم اینترنت خیلی مصرف میکنه و خیلی ها هم با این مشکل داشتن) جلو گیری کنید. DU Meterحجم دانلود های روز های گذشته و یا ماه گذشته را نشان میدهد. این دو نرم افزار حجم کمی دارند و بسیار سبک هستند و کار با آنها بسیار آسان است. درکنار ساعت دو کمان که سرعت دانلود و آپلود را در هر لحظه نشان میدهند. احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از تمام شدن بسته ی اینترنت سیمکارتتان از شارژ خود سیم کارت برای دانلود استفاده کند و شارژتان را برای دانلود چند مگابایت صفر کند. خوشبختانه ایرانسل سرویس قطع خودکار اینترنت آزاد بعد از تمام شدن بسته ی اینترنتی را دارد، اگر کد دستوری *555*3*2*3# را وارد کنید بعد از تایید دیگر نمیتوانید از شارژ مستقیم سیم کارت برای اینترنت استفاده کنید و حتما باید بسته ی اینترنتی خریداری کنید. برای غیر فعال سازی این طرح هم باید *555*3*4# را وارد کنید. ممنون از سایت راستین بازار. نماز و روزه یتان قبول.
mohamad (1395/03/12)
چقدر این پست آشناست، کاش حداقل منبع رو هم ذکر میکردین
محمد جمالی (1395/03/12)
با سلام. البته ذکر این نکته هم در تحلیل و مقایسه قیمت لازم است که شما قیمت بسته های همراه اول و رایتل را برحجم کل بسته(روزانه و شبانه) تقسیم کرده اید و این یعنی یک مقایسه ناعادلانه بین اپراتورها(ناعادلانه از این جهت که با تمامی معیارها مقایسه نشده اند: حجم بسته، قیمت بسته، زمان استفاده بسته و...). حال آنکه قیمت ایرانسل برای بسته شبانه روزی است و بسته ایرانسل در تمامی ساعات شبانه روز قابل استفاده است. چیزی که واضح و روشن است این است که بسته های ایرانسل از هر جهت به صرفه تر هستند و سرعت و کیفیت اینترنت آن، در مجموع از دو اپراتور دیگر بهتر است.
روش های تماس با راستین بازار آدرس امور مشتریان ۰۲۱-۲۸۱۳۸