عنــــوان مقاله: چگونه با هزینه ی اندک، یک تقویت کننده ی امواج 4G بسازیم؟
تاریـخ درج مقاله: 1395/06/06 - 23:02
دفعات نمایش: 60591 بار
وقتی از منطقه ی شهری دور باشیم مثلاٌ در یک روستا، دریافت سیگنال تلفن همراه (4G/3G/2G) به سختی انجام می گیرد. یا آنتن بسیار ضعیف است و یا به طور کلی آنتنی وجود ندارد. بعد از تلاشهای بسیار و بررسی منابع موجود در اینترنت، موفق شدیم برای این مسئله راه حلی ارزان و بسیار به صرفه بیابیم!! در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از وسایل موجود درخانه، یک تقویت کننده ی سیگنال 4G بسیار قوی بسازید!!

تقویت کننده ی سیگنال 2G/3G/4G

No1-4g-antenna-3g-2g-signal-booster-آنتن-تقویتی-سیگنال


قبل از هر صحبتی باید بگوییم، وقتی از منطقه ی شهری دور باشیم مثلاٌ در یک روستا، دریافت سیگنال تلفن همراه (4G/3G/2G) به سختی انجام می گیرد. یا آنتن بسیار ضعیف است و یا به طور کلی آنتنی وجود ندارد. بعد از تلاشهای بسیار و بررسی منابع موجود در اینترنت، موفق شدیم برای این مسئله راه حلی ارزان و بسیار به صرفه بیابیم!! در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از وسایل  موجود درخانه، یک تقویت کننده ی سیگنال 4G بسیار قوی بسازید!!

تقویت کننده ی سیگنال بی سیم موبایل 2G، 3G، 4G تقویت کننده ای خانگی است که از وسایل معمول خانه ساخته می شود. این وسیله باعث بهبود سیگنال در داخل خانه و آنتن دهی بهتر می شود. بنابراین بر خلاف آنتن های موجود در اینترنت، که با استفاده از یک کانکتور TS-9 و یا TS-5 به دستگاه مودم وصل شده و تنها سیگنال مودم شما را تقویت می کند، این دستگاه می تواند در یک محدوده به شعاع 10 متر سیگنال گوشی تلفن همراه شما را نیز تقویت کند.

شما برای ساخت این تقویت کننده ی سیگنال 4G نیاز به دو دستگاه مشابه در داخل و خارج از خانه دارید و چنانچه دستور ساخت آنها را دنبال کنید در عرض چند ساعت و به آسانی ساخته می شوند. در تصویر عکس آنتن و دستور  ساخت  آن با جزئیات قابل مشاهده است. این آنتن با استفاده از وسایلی که براحتی یافت می شوند ساخته می شود و تا 80 درصد شبیه تصویر ارائه شده خواهد بود. برای اینکه این آنتن کار کند شما نیاز به پوشش دهی سیگنال موبایل حتی به میزان بسیار کم، در خارج از خانه دارید.

شما می توانید موبایل و یا مودم خود را بمانند همیشه استفاده کنید و هیچ نیازی به وصل کردن کابل یا کانکتور خاصی به گوشی یا مودم خود نخواهید داشت.

اکنون دست بکار شوید

ابتدا وسایل زیر را که براحتی در هر خانه ای یافت می شوند را آماده کنید:

1. سیم فلزی رخت آویز، [ بهتر است با آهن ربا آنرا امتحان کنید که حتماٌ فلزی باشد]، و یا می توانید از سیم فلزی بدون روکش استفاده کنید .

2. ترمینال شاخه ای (ترمینال های پلاستیکی برای ارتباط دو سیم استفاده می شود و برق رسانی می کند نوع جنس ترمینال پلی امید می باشد.)

3. کابل معمولی تلوزیون/ کابل هم محور/ کابل ماهواره به طول 30 متر با کیفیت بالا، بدون قطع شدگی و اتصال با چسب

4. سیم چین

5. انبردست

6. پیچ گوشتی دو سو و چهارسو

شما می توانید این وسایل را از نزدیک ترین الکتریکی محله ی خود و یا از سایر مغازه های ابزار فروشی تهیه کنید. همانطور که در تصویر می بینید؛ اولین قسمت کار ساخت آنتن 4 جی با استفاده از سیم آهنی تهیه شده از رخت آویز است که در نقشه با رنگ سیاه نشان داده شده است.

با استفاده از انبردست سیم فلزی را لخت کنید [ما با دست این کار را انجام دادیم] سپس 4 سانتیمتر از آن را با زاویه ی 45 درجه خم کنید.

1. به اندازه ی 8 سانتی متر از جایی را که خم کرده اید، دوباره به اندازه ی 90 درجه به سمت داخل خم کنید.

2. دوباره بعد از 9 سانتیمتر، به اندازه ی 90 درجه به سمت داخل سیم را خم کنید.

3. بازهم 9 سانتیمتراز سیم را اندازه گرفته و آن را با زاویه ی 90 درجه رو به داخل خم کنید.

4. سپس بعد از 8 سانتی متر، سیم را به سمت داخل به اندازه ی 90 درجه خم کنید.

5. آخرین خم شدگی مانند اولین خم شدگی است، یعنی 4 سانتی متر به اندازه ی 45 درجه جایی که جعبه ی کابل اتصال الکتریکی(ترمینال شاخه ای) نصب می شود، سپس رخت آویز را به هر دو ترمینال وصل کرده و آن را سفت نمایید.


همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید دو انتهای رخت آویز درداخل ترمینال بهم متصل هستند. به اندازه ی 4 سانتیمتر از روکش انتهایی آن را لخت کنید. سپس از سیم چین برای بریدن آن استفاده کنید. حالا یک بار دیگر مراحل فوق را برای ساخت یک دستگاه دیگر، دقیقا مشابه همان که ساخته اید تکرار کنید. برای ساخت دستگاه دوم نیز سیم یک رخت آویز کافی است.

مرحله ی بعدی، تهیه ی قسمت اتصال دهنده آنتن بوده که با رنگ ها نارنجی و زرد مشخص شده است. برای این قسمت ما نیاز به کابل تلوزیون یا ماهواره داریم. در حدود 15-20 سانتی متر از روکش کابل را بسته به قطر قسمت مرکزی آن جدا کنید. در این هنگام شبکه فلزی قابل مشاهده خواهد بود، آنرا بریده و دوباره به نقشه نگاهی بیاندازید . خط قرمز در نقشه، همان شبکه ی فلزی است. آنرا پیچانده و به جعبه وصل کرده و سفت نمایید. لزومی ندارد که حتماٌ U شکل شود. حالا دوباره به سراغ کابل رفته و عایق آنرا به دقت جدا کنید. برای ساخت آنتن بی سیم، نیازمند قسمت مرکزی آن هستیم.


دوباره نگاهی به نقشه بیاندازید. در حدود 5 سانتی متر از مرکز کابل را به اندازه ی 5 دور در جهت عقربه ی ساعت، بپیچانید و به یک دورپیچ تبدیل کنید. اینکار را با استفاده از پیچ گوشتی می توانید انجام دهید[پیچ گوشتی 3-6 میلیمتری]. قسمت مرکزی را خم کرده و کابل  را چند دور، دور پایه ی پیچ گوشتی بپیچانید. سپس قسمت مرکزی را صاف کنید، درست مانند تصویر. فراموش نکنید قسمت مرکزی کابل را باید به سیم فلزی وصل کرده و آنرا سفت کنید.


برای تقویت سیگنال 4G باید تعداد دورهای کابل برای دستگاه بیرونی، 7 دور و برای دستگاه داخلی، حدود 5 دور باشد. لطفا از گوشی هوشمند خود برای یافتن موقعیت سیگنال 4 جی به منظوریافتن مکان مناسب برای دستگاه بیرونی استفاده کنید.

برای تقویت سیگنال 4G، سیگنال خوب در حدود 3 خط  ثابت است، و اگر سیگنال ثابت نشد کمی زمان می برد تا مکان یابی درست انجام پذیرد.

بهتر است یک سر کابل را روی پشت بام یا نزدیک به پشت بام در فضای باز نصب کنید. و سر دیگر کابل در خانه، هر جایی که خواستید نصب کنید. با نصب دو سر کابل ساخت آنتن به اتمام می رسد، درست مانند تصویر.

بعد از اتمام کار ساخت دو دستگاه، یکی از آنها در خارج از خانه و به طوری قرار دهید که  قسمت جلویی آنتن به صورت عمودی به سمت دکل موبایل قرار گرفته باشد. آنتن را آنقدرجابجا کنید تا زمانی که سیگنال مناسب را دریافت نمایید. بهتر است با گوشیتان سیگنال را تست کنید و توصیه می شود از 2 جی برای نصب آنتن استفاده شود. شما می توانید آنرا جلو پنجره جایی که سیگنال قوی تر است نصب کنید. البته اگر سابقه ی برخورد رعد و برق در آنجا وجود داشته باشد، آنتن را در محل دیگری قرار دهید.


حال به سراغ دستگاه داخلی می رویم و جایی که می خواهید آنتن را نصب کنید. بهتر است آنرا در بالاترین نقطه و در فضای باز قرارداده تا بیشترین سیگنال را دریافت کنید [مثلاٌ در وسط سقف هال]، و یا محلی که بیشتر از مودمتان استفاده می کنید. لطفا توجه داشته باشید که اگرآنتن را عمودی نصب کنید، گوشی نیز در حالت عمودی سیگنال قوی تری خواهد داشت.

اگر همه چیز درست بود، خواهید دید که چه تغییر شگفت انگیزی در سرعت انتقال داده توسط مودم شما اتفاق خواهد افتاد!! ما که حقیقتا ازین تغییرات شگفت زده شدیم! در دو تصویر زیر تست سرعت قبل و بعد از استفاده شدن آنتن نمایش داده شده است:

 

منبــع خبــر: گروه فنی راستین بازار
راستین بازاری های عزیز، شما می توانید سوال یا نظر خود را در مورد این مقاله بیان کنید.
آدرس پست الکترونیکی:
نام و نام خانوادگی:
نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
محمد مهدی حسین زاده (1396/05/08)
سلت خسته نباشید 2سوال. 1 اینکه اگر کابل از چندتکه به هم وصل شده باشد در آنتن دهی تاثير دارد? 2 حتما باید شکل آنتن لوزی باشد? با تشکر
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب حسین زاده عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که چند تکه بودن کابل ممکن است باعث افت سیگنال شود. شما باید قسمت لوزی شکل را مطابق با توضیحات داده شده بسازید.
با تشکر
حامد احمدی (1396/05/01)
به جواب داد :D رفتم 30متر سیم انتن خریدم مغزی درشت با ترمینال و 2 متر سیم مفتولی مسی کلا 26ت شد جالباسی پیدا نکردم بجاش سیم مفتول استفاده کردم ، یکی دو خونه انتن رو پر میکنه ولی باید سیمه رو بچسبونی به گوشی یا مودم 4g تا انتن بره بالا همونم جای شکر داره عکس ، من به اون سیمی که تو خونه میاد یه تنوع هم دادم بهتر شد سرعت http://s8.picofile.com/file/8301389634/photo_2017_07_23_16_03_49.jpg با تشکر از ادمین سایت یه دنیا ممنون
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب احمدی عزیز
از اینکه تجربیات خودتان را با ما در میان میگذارید از شما سپاسگزاریم.
محمد (1396/04/29)
با سلام به شما مدیر مدبر سایت، من تازه مقاله رو خوندم و هنوز دست بکار نشدم و قصدم فقط تشکر از شما بود بخاطر خوشحال کردن مردم بدون هیچ چشم داشتی و نام گذاری اسم سایت، نامی زیبا و چیزی نایاب در این کشور 《 راستین-بازار!!!》.
مدیر سایت
با سلام و احترام
محمد عزیز
از کامنتِ شما متشکریم. همچنین ازینکه می بینیم از راستین بازار و خدماتی که در وب سایت خدمتِ شما ارائه می شود رضایت دارید بسیار خوشحالیم.
با تشکر
کامران (1396/04/20)
سلام احوال شما میشه ی کانال تلگرامی بزنید از اونجا راهنمایی گسترده کنید؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
کامران عزیز
از کامنتِ شما متشکریم این مسئله در حال بررسی می باشد و بزودی لینک کانال ارائه می گردد.
با تشکر
فرزان (1396/04/16)
سلام این که نوشتین :برای تقویت سیگنال 4G باید تعداد دورهای کابل برای دستگاه بیرونی، 7 دور و برای دستگاه داخلی، حدود 5 دور باشد منظور از تعداد دورهای کابل همون قسمت مرکزی کابله؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
فرزان عزیز
منظور از تعداد دور کابل دقیقا قسمت فنری شکل کابل می باشد.
با تشکر
رسول (1396/04/14)
ممنون .عااالي بود.راستي يك سوال داشتم. اگر طول سيم انتن زياد بشه انتن دهي كم نميشه؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
رسول عزیز
امکان افت سیگنال در صورت بلند کردن طول کابل وجود دارد.
با تشکر
Amir (1396/04/12)
سلام میخواستم بدونم اگه از رخت اویز بدون روکش استفاده کنیم مشکل بوجود میاد یا نه با تشکر
مدیر سایت
با سلام و احترام
امیر عزیز
استفاده از رخت آویز بدون روکش بلامانع می باشد.
با تشکر
مختار (1396/04/01)
درود بر شرف شما. ..ذکات علم آموختن آن به مردم است. خوشا به حال شما که بهترین چیز خدمت به خلق خواست. مرحبا
مدیر سایت
با سلام و احترام
مختار عزیز
از کامنتِ شما متشکریم. همچنین ازینکه می بینیم از راستین بازار و خدماتی که در وب سایت خدمتِ شما ارائه می شود رضایت دارید بسیار خوشحالیم.
با تشکر
بچه منطقه سه نمره یک (1396/03/31)
آقا ما زدیم نشد . دقیقاً هم کپی تصویر رفتم جلو ولی جواب نداد آخر سر هم یخورده تغییر روش انجام دادم مثه عوض کردن قسمت نارنجی تصویر از سیم آنتن به سیم مسی. نمیدونم چرا تو تصویر سیم آنتن انگار خیلی با سیم های ما فرق می کنه انگار سیم مسی ضخیمه به هر حال خیلی ممنون
مدیر سایت
با سلام و احترام
از اینکه تجربیات خودتان را با ما در میان میگذارید از شما سپاسگزاریم.
Reza sadegi (1396/03/28)
سلام .دمتون گرم با این راهکار موثرتون،من این آنتنو درست کردم آنتن گوشیم فول میشه ولی حتما باید فرستندشو بچسبونم به گوشی ،وقتی گوشی رو بیست سانت از فرستنده دور میکنم کامل آنتن گوشی میره ولی وقتی میچسبونمش به گوشی آنتن گوشی فول میشه. آیا راهکاری هست که برد فرستنده بیشتر بشه؟ ممنون.
مدیر سایت
با سلام و احترام
جنای صادقی عزیز
از کامنتِ شما متشکریم. همچنین ازینکه می بینیم از راستین بازار و خدماتی که در وب سایت خدمتِ شما ارائه می شود رضایت دارید بسیار خوشحالیم. متاسفانه هنوز توقیت کننده مناسبی برای این آنتن پیدا نکرده ایم البته پس از پیدا کردن حتما در اختیار شما قرار خواهیم داد.
با تشکر
mehdi (1396/03/23)
سلام آفرین بر شما که به فکر اسایش دیگران هستید سپاسگذارم.
مدیر سایت
با سلام و احترام
از کامنتِ شما متشکریم. همچنین ازینکه می بینیم از راستین بازار و خدماتی که در وب سایت خدمتِ شما ارائه می شود رضایت دارید بسیار خوشحالیم.
امیدرضایی (1396/03/17)
سلام خسته نباشید.دوست عزیز من این دستگاه ساختم.یکیش رو پشت بام نصب کردم یکیش هم تو اتاقم ولی باید انتن دوم رو بیارم نزدیک گوشیم تاسرعت اینترنت کمی تغییر کنه.لطفا کمک کنید تا فرکانس تو کل اتاقم پخش بشه.خیلی ممنون(تلگرام::@omid3adr)
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب رضایی عزیز
از اینکه تجربیات خودتان را با ما در میان میگذارید از شما سپاسگزاریم.
با تشکر
رسول فتحی (1396/03/17)
سلام ببخشید یه سوال داشتم سیم رخت آویزو کلا لخت کنیم یا قسمتیکه داخل ترمینال وصل میشرو فقط لخت کنیم .ممنون
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب فتحی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که اگر تمام روکش سیم را بردارید بهتر خواهد.
با تشکر
محمد ت (1396/03/12)
باسلام ايا طول كابل انتن هم تو كيفيت اجراي اين مهم تاثير داره؟
مدیر سایت
با سلام واحترام
محمد عزیز در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم بیشتر شدن طول کابل ممکن است باعث افت سیگنال گردد.
با تشکر
shayan ashoouri (1396/03/10)
سلام اگه ابعاد انتن خارجی و ذاخلی بزرگتر باشه اشکال داره؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
شایان عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که بدلیل اینکه این آنتن تولید شرکت نمی باشد برای اینکه بهتر جواب بگیرید بهتر است دقیقا شبیه دستورالعمل پیش روید.
با تشکر
مرتضی (1396/03/10)
سلام این انتن برا تیرجی هم جواب میده؟؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
مرتضی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که این آنتن قدرت دریافت سیگنال را به صورت کلی تقویت میکند که شامل سیگنال 3G هم نیز میگردد.
با تشکر
مرتضی (1396/03/04)
با عرض سلام و خسته نباشید. آیا کابل تلویزیون حتما باید ۳۰ متر باشه یا کمتر هم میشه باشه؟ و دیگه اینکه اگر از این تقویت کننده دو تا درست کنم تاثیرش بیشتر میشه یا نه؟ با سپاس فراوان از شما دوست عزیز.
مدیر سایت
با سلام و احترام
مرتضی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که کمتر شدن طول کابل مشکلی ایجاد نخواهد کرد و در مورد درست کردن دو تقویت کننده باید اعتراف کنیم که ما این عمل را انجام نداده ایم و اطلاع دقیقی نداریم اما به صورت منطقا باید تاثیرگذار باشد.
با تشکر
عليرضا دهلوى (1396/02/31)
دوستان من سايت اصلي كه اين اموزش را دوستان راستين بازار انرا البته نه به طور كامل ترجمة كرده اند را پيدا كردم و در اختيارتون قرار مىده البته با اجازه برادران زحمت كش راستينبازار www.instractable.com
سيد يونس حبيبي خراساني (1396/02/25)
من يكي دارم درست مي كنم ولي اون قسمت با سيم رخت آويز رو زياد شبيه شكل نشده و طول و زاويه زياد دقيق نيست مي خواستم ببينم مشكلي نداره ؟ و سيم رخت آويز هم به هم متصل نبوده و آخرش هم بايد لحيمش كنم كه مثل تصوير متصل شه ايرادي نداره ؟ اگر سيم آنتن هم با سيم رخت آويز داخل ترمينال شاخه اي لحيمش كنم چطور ؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب حبیبی عزیز در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که لحیم کردن مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما باید اندازه ها دقیق رعایت شود.
با تشکر
ایمان (1396/02/24)
سلام با تشکر فراون به دوستان این انتن که ساختین اول بگین اون وسطی هست لاستکیه اسمش چیه که دوتا سیم بهش وصله متوجه نشدم و بعد این انتن برا ما هم جواب میده همجا و نقطه دور تر از ما فورجیه ولی بخاطری که دکل یرانسل جلویش یه تپه هست انتن نمیده فورجی پشت بام انتن میده برا گوشیهایی تو خونه البته مرسی منتظرم
مدیر سایت
با سلام و احترام
ایمان عزیز در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که نام قطعه پلاستیکی " ترمینال" می باشد. بطور کلی کار این آنتن دریافت سیگنال موجود و تقویت آن می باشد، در آنتن صورتی که شما در پشت بام آنتن 4G دارید احتمال اینکه این آنتن به شما بتواند کمک کند زیاد است.
با تشکر
amin armin (1396/02/24)
سلام ببخشید طول کابل تلویزیون باید حتما ۳۰ متر باشه ؟؟؟؟؟؟؟ اگه کمتر باشه مشکلی بوجود نمیاد ؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
مدیر سایت
با سلام و احترام
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که کوتاه تر شدن طول کابل مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
با تشکر
سهراب حقوتی (1396/02/18)
این که پینگ اش تو تصویر های قبل و بعد رفته بالا ! به جای اینکه بیاد پایین .. حتما جا رختی تون به جای مس از حلب بوده .
محمد (1396/02/12)
ممنون جالب بود حتما تست میکنم
علی شعبانی (1396/01/22)
سلام وخسته نباشید 1- بنده این طرح را با 4گیرنده در پشت بام ( اتصال به حالت موازی ) و دو فرستنده در داخل خانه ( اتصال به حالت موازی نسبت به خودشان و انتن های بیرون ) امتحان کردم نتایج بسیار خوبی حاصل شد 2 - در ماشین نیز این طرح ااجرا شد (انتن بیرونی در زیر باربند و انتن داخلی در وسط کنسول داخلی نصب شد )نتیجه قابل توجه بود 3 - به جای استفاده از سیم اهنی از سیم مسی استفاده شود (از سیم مسی رشته ایی) 4 - به جای استفاده از کابل انتن و یا سیم های دیگر از کابل کَت فایو (cat 5 ) استفاده شود چون میزان تلف شدن کمتر میشود 5 - از تمام دست اندر کاران این وب سایت مفید کمال تشکر و قدردانی را دارم
حیدر نیسی (1396/01/01)
سلام سیم رخت اویز روکش المینیوم داره به نظر شما اختلالی ایجاد نمیکنه؟ اگه جواب مثبته راه حلی برای جداکردن روکش ندارید؟
مدیر سایت
با سلام و احترام
جناب نیسی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که احتیاجی به جداسازی روکش نیست و روکش مشکلی ایجاد نمیکند.
با تشکر
بابک (1395/11/14)
سلام متشکرم از راهنمایی تون، من این آنتن و درست کردم و جلو پنجره پشت شیشه نصبش کردم. خیلی خوب جواب داد، جالب تر اینکه 2g رو هم خیلی بهتر کرده. بازم ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
بابک عزیز
ازینکه با تهیه این مقاله توانسته ایم به شما کمک کنیم بسیار خوشحالیم.
باتشکر و تقدیم احترام
مجید (1395/11/10)
با سلام خدمت شما - من این دستگاهو ساختم ولی تاثیری نداشت - لازم به دکره که انتن 3جی گوشیم فوله - ولی سرعت دانلودم خیلی کمه - - من هدفم فقط افزایش سرعت دانلوده - چیکار کنم سرعت دانلودم زیاد شه ؟ درضمن من گوشیو وصل میکنم به کامپیوتر و از این طریق به نت وصل میشم - توی اپارتمان هستیم طبقه یک و به ناچار انتنو تو بالکن گذاشتم - ممنونم
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
مجید عزیز،
با توجه به پوشش دهی مناسب سرویس 3G در محل سکونت شما احتمالا عدم مشاهده ی تغییر محسوس در پهنای باند سرویس 3G پس از استفاده ازین آنتن به دلیل ازدحام کاربران این سرویس در محدوده ی محل سکونت شما باشد. لذا تنها راه حل افزایش پهنای باند دکل های محل سکونت از سمت ایرانسل است. شما می توانید با تماس با شماره ی 09377000000 این موضوع را به اطلاع شرکت ایرانسل برسانید. با عرض پوزش این تنها راه حلی است که در حال حاضر به ذهن ما می رسد.
مهدی (1395/11/09)
دروووووود فراوان بر شما...دوست عزیز واقعا ممنونم از راهنمایت عالی بود...من انتن 3g دو تا داشتم و خیلی کم 3 تا میشد و باز قط میشد الان انتن اکثرا یا پره یا یکی کمتر...من یک سوال از شما دارم...1-ایا اگر همین رو به صورت بزرگ تر یا سیم پیچ های بیشتر درست کنیم ایا تقویت قوی تری میشه یا تفاوتی نداره...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جسارتا اگر شد تو تلگرام جواب بدید ک واقعا ممنون میشم (ایدی MAHDIM7122)اگرم امکانش نبود همینجا سر میزنم ...تشکر فراوان...
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
مهدی ِ عزیز
خوشحالیم که با ارائه ی این مقاله توانسته ایم به شما کمک کنیم. در پاسخ به سوال ِ شما باید بگوییم که اندازه ی ارائه شده بر اساس محاسبه ی ریاضی بوده (البته ما این محاسبات را انجام نداده ایم و عینا آن را منتقل کرده ایم) و ایجاد تغییرات بدون محاسبه قطعا در گیرندگی آن اختلال ایجاد می کند. به منظور افزایش قدرت دریافت سیگنال توسط این آنتن به شما پیشنهاد می کنیم که ارتفاعی که در آن گیرنده ی بیرونی قرار داده شده است را افزایش دهید.
با تشکر و تقدیم احترام
علی زارعی (1395/11/05)
سلام من این آنتن رو ساختم ولی هیچ تاثیری روی آنتن دهی گوشی نداره، دوستانی که ساختن و جواب گرفتن لطفا راهنمایی کنن ، هر کی جواب گرفت توی تلگرام به این آیدی @alizarei54 پیام بده و طرز ساخت صحیح رو بگه و اینکه از چه نوع سیمی برای ساخت استفاده کرده، ممنون میشم
ایمان (1395/11/03)
عزیزان توجه نمائید که وظیفه ای آنتن اصلا تقویت سیگنال نیست!!! فقط در مواردی که به دلیل موانع مانند دیوار و غیره مقدار سیگنال در داخل فضا های بسته کم است بخش خروجی آنتن که در محل دارای امواج قوی تر آنتن است از طریق القای الکترومغناظیس مقدار کمی الکتریسیته ایجاد کرده که از طریق کابل به بخش داخلی آنتن منتقل شده و ایجاد امواج الکترومغناطیس می کند. با توجه به دقیقا یک شکل بودن هر دو بخش امواج ایجاد شده دقیقا تکرا امواج دریافتی از بیرون می باشند و این یعنی با وجود موانع در سر راه امواج، شما امواج تکرار شده را از آنتن بخش داخلی می گیرید و بالعکس. این موجب بهبود کیفیت دریافت و افزایش سرعت می گردد. این یک آنتن Passive بوده و با قوانین ساده الکترومغناطیس کار میکندو همین
ایمان (1395/11/03)
من این رو ساختم و حدود 40 تا 50 درصد در افزایش سرعت مفید بود. سرعت رو از 4 الی 5 مگابیت به 8 الی 9 رسوند
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
ایمان عزیز
ازینکه با به اشتراک گذاری تجربیات دست اول خود به بسیاری در این زمینه کمک می کنید از شما بی نهایت سپاسگزاریم.
با تشکر و تقدیم احترام
محمد (1395/11/02)
سلام و خسته نباشید من جواب گرفتم خدا شاهده از شما تشکر ویژه دارم باور کنین خونه خط تری جی نداشتم الان سه یا چهار خط دارم اما من از ترمینال استفاده نکردم، خیلی ممنون ازتون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
محمد عزیز
ازینکه با ارائه ی این مقاله توانسته ایم به شما کمک کنیم بی نهایت خوشحالیم.
با تشکر و تقدیم احترام
محمد بهرامی (1395/11/02)
سلام خسته نباشید،من می خواستم بدونم این آنتن، برای آنتن دهی معمولی هم تاسیر داره،چون ما در خونمون هیچ آنتنی نداریم ولی در پشت بام و در جاهای مختلف گوشیم۳ و۴ تا پر میکنه، وبرای حل این مشکل ،یک آنتن تلویزیون نسب کردم و چهتشو بطرف دکل مخابرات گذاشتم،ویک سر سیم را به انتن وسردیگرشو در داخل خونه به پشت گوشی چسباندم، الان ۳ تا آنتن دارم.البته سرسیم که به گوشی وصل میشود را به اندازه ۱۰ الی۱۲سانت لخت کردم ، سیم بیرونی رو ازبیخ بریدم وهسته مرکزیشو به حالت مار پیچ به پشت گوشی با نوارچسب شیشه ای چسباندم.با این طریق مشکل آنتنمو حل کردم. اما چون سیم همیشه به گوشی وصل اذیت مشم ،خواستم بدونم اگه آنتن شما مشکل منو حل مینه این آنتو درستش کنم و اگر راه دیگری داره لطفا راهنمای کنید. در ظمن شمارتلفونتون هم زنگ نمی خوره
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
محمد عزیز
همانطور که در متن مقاله نیز اشاره شده است این آنتن تقویت سیگنال 4G علاوه بر تقویت سیگنال مودم های 3G/4G می تواند آنتن گوشی موبایل شما را نیز تقویت کند. در پاسخ به قسمت ِ آخر نظر شما نیز با عرض پوزش باید عرض کنیم که متاسفانه به علت مشکلی که در پست مخابرات منطقه ی ما ایجاد شده بود قادر به پاسخگویی تلفنی به شما عزیزان نبودیم. البته خوشبختانه مشکل برطرف شده و همین اینک می توانید به صورت تلفنی نیز با ما در تماس باشید.
با تشکر و تقدیم احترام
reza (1395/10/29)
خسته نباشید این وسیله را با توجه به توضیحات درست کردم اما هیچگونه تاثیری نداشت
مهرداد فلاح (1395/10/13)
سلام خسته نباشید. از راهنماییتون ممنونم. من داخل کشتی هستم. بیرون اتاق تو هوای آزاد آنتن دهی عالیه ،حتی بیرون پنجره آنتن دهی خوبه ، ولی داخل اتاق خیلی آنتن دهی ضعیفه . من این آنتن رو چندین بار مو به مو مطابق دستورالعملهایی که گفتین ساختم ولی جواب نگرفتم و آنتن دهی هیچ تغییری نکرد . لطفا راهنماییم کنین ضمنا میخواستم بدونم در تصویر آنتن داخلی یک سیم دیگه هم به ترمینال وصل شده. اون سیم چه سیمی هستش ، اندازه اش چقدر باید باشه و چجوری باید نصبش کنیم؟؟ ممنونم ازتون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
مهرداد عزیز
به راستین بازار خوش آمدید. در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که اندازه ی سیم ارتباط دهنده ترمینال فاکتور مهمی در ساخت این آنتن نبوده و تنها کافیست که رسانا باشد. چنانچه برای ساخت این آنتن نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از شما درخواست می کنیم که با شماره ی ۲۸۱۳۸-۰۲۱ تماس بگیرید کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به سوال شما عزیزان هستند.
با تشکر و تقدیم احترام
Gholamreza yasini (1395/10/08)
با سلام بنده این آنتن رو درست کردم اینقدر ور رفتم دورش که نگو دور سیم ها رو با کوچکترین پیچ گوشتی و حتی خودکار که دورش بزرگ است چند بار انجام دادم زوایای لوزی رو به دقت چند بار چک کردم ولی دریغ از یه تاثیر کوچولو...بنده رشته ام برق بوده به نظر من تقویت سیگنال همین طوری الکی نمیشه و حتما باید یه مولد برق و چند المان دخیل باشن که بتوان سیگنال را جذب و ارسال نمود همین طوری نمیشه....
روح خدا (1395/10/08)
با سلام خدمت دست اندرکاران سایت راستین بازار بنده میخواستم برای مودم 4g huawei -E3272 که در داخل ساختمان و منزل در حالت عادی فقط 1 خط از 5 خط انتن ایرانسل را فعال می کند و در حالتی که مودم را روی گوشه های ساختمان روی دیوار قرار میدهم(موقعیت تیر اهن های ساختمان)2 خط از 5 خط انتن فعال میشود.... 1) آیا این انتن قادر است سیگنالهای 2g را هم تقویت کند یا فقط سیگنال های 3g , 4g را تقویت میکند؟(درمنطقه ما انتن دهی حتی برای خود گوشی هم ضعیف میباشد و با قطع و وصلی مواجه هستیم) و اگر قادر نیست سیگنال های 2g را تقویت کند....درباره سیگنال 2g , تقویت ان چکار میشود انجام داد؟ 2) برای هر انتی قدرت انتن دهی نوشته شده است در فروشگاه راستین بازار به واحد db . منظورم قدرت سیگنال دهی انتن هست...قدرت انتنی که شما اموزش دادید چقدر هست؟ چند db هست؟ 3) شما در اموزش از لخت کردن سیم اویز نوشتید ...در جایی از اموزش هم گفتید ترجیحا بهتر است از اویز فلزی استفاده نمایید...مگر اویز فلزی روکشی دارد که انرا لخت کنیم؟ آیا در صورت استفاده از اویز فلزی نیازی به لخت کردن سیم آن نمی باشد؟ 4) این انتن که یک قسمت ان در بیرون از خانه و پشت بام باید قرار گیرد باید با ارتفاع بالا در پشت بام قرار گیرد تا امواج را بیشتر دریافت کند مثل انتن تلوزیون که با میله فلزی حدود دو سه متری انتن را به ارتفاع خیلی زیاد برده است یا نیازی به این کار نمیباشد؟ و ایا اگر این انتن روی انتن برقی تلویزیون ئاقع در پشت بام نصب شود ایا با اختلال مواجه خواهد شد یا باعث تقویت بیشتر؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
از کامنت شما متشکریم. در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که:
۱) متاسفانه این آنتن قادر به تقویت سیگنال های 2G نمی باشد. برای این امر می بایست از Signal Booster استفاده نمایید. این محصولات دارای یک گیرنده بوده که در جایی که سیگنال دارای وضعیت مناسبی است نصب شده و دارای یک Repeater است که امواج با کیفیت تر سیگنال را در محیط مورد نظر تکرار (Repeat) می کند.
۲) این آنتن می تواند سیگنال های ۳جی و ۴جی را عینا از محیط خارج خانه دریافت و در محیط داخلی تکرار کند. این بدین معنیست این آنتن قدرت سیگنال های بیرونی منهای افت ناشی از طول کابل را در اختیار کاربر قرار می دهد.
۳) منظور از لخت کردن تراشیدن رنگیست که روی رخت آویز را پوشانده است.
۴) شما هرچه ارتفاع آنتن محل نصب آنتن را بالاتر ببرید در حقیت شانس دریافت سیگنال توسط این آنتن را افزایش می دهید.
۵) احتمالا این امر مشکلی به وجود نخواهد آورد چرا که فرکانس امواج انتقال تصویر تلویزیون با فرکانس سیگنال های 3G و 4G متفاوت است. هرچند بهتر است که تا حد ممکن این دو از یکدیگر فاصله داشته باشند.
Vahid (1395/10/08)
آقا از همه ی اینا بگذریم . من دنبال یه آنتن آماده میگردم که خودش اینا رو آماده داشته باشه . ضمنا من مودم ندارم و مستقیما با گوشی موبایلم اینترنت میگیرم ولی چون تو آپارتمان هستیم ، متاسفانه سرعتم خیییلییی پاینه . ینی قدرت آنتنم db109- هستش . چیزی سراغ دارین که کار همین کارو بکنه ؟؟؟ من آنتنای موجودتونو دیدم ولی گویا اونا نیاز به مودم دارن ولی من میخوام قدرت سیگنالم رو توی خونه افزایش بده . ممنون میشم کمکم کنید .
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
وحید عزیز
انشاءلله به زودی سعی خواهیم کرد که تقویت کننده سیگنال محیط (Signal Booster) نیز به محصولات راستین بازار اضافه شود. البته در نظر داشته باشید که قیمت این محصولات معمولا گران بوده و برای استفاده ها خانگی چندان به صرفه نیست. لذا توصیه می کنیم که امکان خرید یک مودم رومیزی را بررسی نمایید.
با تشکر و تقدیم احترام
حسنSH (1395/10/05)
درود برشما.انتن جالبی بود.مخواستم بدونم میشه به انتن بیرونی ۱یاچند انتن دیگه اضافه کرد تا بهترین کارای رو داشتخ باشه مثلا یکی این سمت پشت بام یکی دگه هم سمت دیگه یا جاهای دیگه تشکر درضمن هنوز این انتن رو نساختم برای راخنمایی مضاحم شدم تا اگه شدنی وسایلش رو بگیرم منظورم انتن اضافی برای بیرون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
حسن ِ عزیز
این کار امکان پذیر بوده و شما می توانید بسته به نیاز خود دو یا چند عدد آنتن تهیه کرده و در جایگاه مورد نظر خود نصب نمایید. البته لازم به ذکر است که شاید هرچه کمتر محیط خانه را تحت این امواج قرار دهید از نقطه نظر سلامتی برای شما و سایر اعضای خانواده بهتر باشد.
با تشکر و تقدیم احترام
علی رضا شمسی (1395/10/03)
ببخشید سئوالم این بود که واقعا کارمیکنه می شه هردو رو تو خونه گذاشت.
مدیر سایت
با سلام و احترام
آقای شمسی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که شما یک سر آنتن باید داخل منزل قرار بگیرد و سر دیگر آن باید در محیط باز که مانعی جلوی سیگنال را نمیگیرد باشد تا آنتن بتواند سیگنال موجود را دریافت و به محیط داخلی انتقال دهد.
hossein.s (1395/10/02)
سلام خدمت شما واقعا ایده جالبی است وشایسته ی تشکر وقدرانی دارید من میخواستم چند سوال بپرسم 1 پشت بام خانه ی ما 3G است اما در خانه به علت سقف و دیواره ها 2G است با این انتن میشه 3 جی رو به داخل خانه اورد ؟؟2 اصلا هسته ی مرکز چیه همون سیمی که از ان پیچه درست میشه {کواسیکال} وباید جذب اهن ربا بشه یعنی سیم کواسیکال؟؟؟ 3 سیمی که دو انتها ترمینال را وصل میکند باید جذب اهن ربا بشه از کواسیکال هم میشه استفاده کرد دراین قسمت؟؟4 کار ترمینال شاخه ای چیه جز دوسیم را به هم متصل کندبدون ترمینال اصلا نمیشه ؟؟؟؟5 از انجایی که اهن سیگنال دریافت میکنه مثل کنار پنجره که اهن هستش اینترنت قویترایا نمیشه انتن را در بالا جای نصب کرد که به اشیاء اهنی نزدیکتر باشد مثلا پشت انتن صفحه اهنی باشد که جذب اهنربابشه و انتن را جلو صفحه اهنی ببندیم؟؟؟ باتشکر
مدیر سایت
با سلام و احترام
حسین عزیز
ذر پاسخ به سوالات شما باید عرض کنیم که هسته مرکزی کابل کواکسیال را همانطور که در تصویر مشخص شده است مانند فنر پیچ دهید، از قسمت توری مسی دور کابل که زمان لخت کردن کابل جدا میگردد برای قسمت قرمز رنگ U شکل مشخص شده در تصویر استفاده نمائید، برای قسمت مربعی شکل که ابعاد 8 و 9 سانتی متر دارد از سیم مفتولی که ترجیحا جذب آهنربا شود استفاده نمائید، ترمینال برای محافظت بهتر می باشد و توصیه نمیشود که آن را حذف نمائید.
سلام (1395/09/30)
اینو از ی سایت خارجی کپی کردی.
مهدی (1395/09/29)
با سلام آیا میتوان بجای آنتن خارجی آنتن تلوزیون روی پشت بام وصل کرد؟ باتشکر
مدیر سایت
با سلام و احترام
مهدی عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که ما این مورد را بررسی نکرده و نمی توانیم اطلاعات دقیقی در این باره خدمتتان ارائه نماییم. از شما تقاضا داریم در صورت انجام این آزمایش تجربیات خود را با ما درمیان گذارید.
با تشکر تقذیم و احترام
kawan (1395/09/28)
با سلام چند سوال داشتم 1-تو عکس نحوه ساخت تقويت کننده اندازش [4-8-9 -9- 8-4] سانت هستش اما تو عکسا به نظر اندازش خيلي بزرگتر مياد جريان چيه 2-ايا اگه اندازش بزرگتر باشه بهتره يا نه 3-سيم جا رختي نازکي يا کلفتيش تاثيري داره يا نه 4- اگه سفارش بديم هزينش چقد ميشه
مدیر سایت
با سلام و احترام
کاوان عزیز
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که ابعاد نمایش داده شده پس از آزمایشات و بررسی های کافی تعیین شده است و بهتر است مانند دستورالعمل مراحل را به انجام رسانید. در مورد ضخامت سیم جارختی هم باید توجه داشته باشید خم کردن و برش دادن کابل ضخیم سخت می شود، پس بهتر است از انداره طبیعی آن استفاده نمائید. هزینه ساخت به طول کابلی که شما در محل سکونت خود نیاز دارید بستگی دارد، برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها میتوانید با داخلی 213 تماس حاصل نمائید.
amirmohamad yadegari (1395/09/26)
با سلام ببخشید استفاده از مفتول مسی مشکلی داره؟ممکنه جواب نده؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
امیر محمد ِ عزیز
مادامی که جنس مورد استفاده رسانا باشد مشکلی در عملکرد این آنتن ایجاد نخواهد شد.
با تشکر و تقدیم احترام
محراب (1395/09/26)
داداش این همه ادمو گرفتی ها هیچ کس نگفته که من درست کردم جواب داد
hossein (1395/09/24)
سلام من در روستا زندگی میکنم دکل ایرانسلی در روستای مجاور است اگر اینترنت 3جی بخواهیم باید 200 تا 250متر شاید کم تر از خانه دور بشیم تا اینترنت استفاده کنیم در حالی خانه های جلوتر استفاده میکنند من میخوام در خانه و جای که نشستم از3 جی استفاده کنم ایا میشنه نطر شما چیه
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
حسین عزیز
اگر چنانچه به دقت آنتن فوق را بر اساس دستور العمل ارائه شده بسازید احتمالا این آنتن به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. در غیر این صورت به شما این خبر خوش را می دهیم به زودی مجموعه ی متنوع تری از آنتن های تقویت سیگنال در راستین بازار در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
با تشکر و تقدیم احترام
رضا (1395/09/18)
باعرض سلام وخسته نباشید. میشه از انتن های تقویت کننده 3/4 جی قابل استفاده در محیط باز نام ببرید و ایا شما برای خرید موجود دارید؟ من روش گفته شده در مقاله رو چندین بار ساختم و انجام دادم ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم. بدلیل فرم ساختمان من هیچگونه سیگنال موبایلی در خونه ندارم (2/3/4 جی) در حالی که در پشت بام یا حیاط منزل 4 خط 3/4 جی مودم یا موبایل پر میشه. و اینکه فرق تقویت کننده سیگنال تک باند و دو باند چیه؟ به نظر شما برای یه کاربر خونگی کدوم مناسبتره ؟(جای این گونه محصولات تو سایت خوب شما خالیه ها!) با تشکر از مدیریت محترم سایت.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
رضا عزیز
لطفا برای مشاهده ی آنتن های تقویت سیگنال در راستین بازار به بخش لوازم جانبی مودم رفته و آنتن های تقویت سیگنال 3G/4G را انتخاب نمایید. همچنین به شما این خبر خوب را باید بدهیم که انشاءلله طی ۳ هفته ی آینده چندین مدل دیگر ازین آنتن های تقویت سیگنال در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در پاسخ به سوال بعدی شما باید عرض کنیم که دو باند بودن تقویت کننده ها معمولا به این نکته اشاره دارد که این محصولات می توانند در دو باند فرکانسی مختلف سیگنال ها را دریافت کرده و در محل مورد نظر تکرار (Repeat) کنند. در پاسخ به سوال آخر شما باید عرض کنیم که علت عدم ارائه ی این محصولات در راستین بازار قیمت بسیار گران این Signal Booster ها می باشد. ولی حتما سعی خواهیم کرد که با رصد کردن بازار کشور های خارجی یک مدل ارزان و با بازده بالا را به زودی در راستین بازار به حضور بازدیدکنندگان محترم تقدیم کنیم.
با تشکر و تقدیم احترام
رضا قلی زاده (1395/09/16)
سلام و خسته نباشيد به اعضای زحمت کش راستین بازار ما مشتاقانه منتظر آنتن جدید هستیم واقعاً خسته نباشید
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
رضا عزیز
ازینکه ما را دنبال می کنید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که بتوانیم با ارائه ی محصولات با کیفیت رضایت شما را جلب کنیم.
با تشکر و تقدیم احترام
سید احسان (1395/09/15)
سلام با تشکر از مطلب مفیدتون هرچند که کار نکنه ولی به امتحانش می ارزه :) الان من از کامنتهای دوستان اینجور متوجه شدم که کمتر کسی نتیجه مطلوب گرفته.حالا اگر بخوام این آنتن رو بسازم و آنتن خارجی رو مستقیم به مودم e3372 وصل کنم چجوری وصل کنم؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
عزیز،
از کامنت شما متشکریم. در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که این آنتن کانکتور جهت اتصال مستقیم به مودم را ندارد، اما با توجه به نوع مودمی که خریداری نمودید می توانید از آنتن هایی که دارای کانکتور ts-5 استفاده نمائید.
محمد مهدی (1395/09/14)
سلام و خسته نباشید من این کارو دقیقا انجام دادم ولی هیچ نتیجه ایی نگرفتم. روی پشت بوم خونمون سگنال 4G هست ولی توی خونه بخاطر سقف کاذبی که گذاشتیم،سیگنال داخل نمیاد میشه راهنمایی کنین کار دیگه ایی هست که انجام بدم؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
محمد مهدی ِ عزیز،
از کامنتِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که کارایی این آنتن به صورت نسبی و با توجه به شرایط می باشد. در بعضی موارد تاثیر زیادی روی بهبود شرایط داشته و گاهی هم هیچ تاثیری ندارد. ما در راستین بازار به دنبال راه ساخت آنتن بهتری هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به شما عزیزان ارائه دهیم.
مصطفی (1395/09/12)
با تشکر از زحمات تون من این آنتن را با سیم آهنی رخت آویز با همان اندازه و اضلاع که توضیح دادید ساختم و جهت مکان دکل 3g را پیدا کردم اما امواج از بیرون به داخل هدایت نشد و مثل قبل پرش آنتن دارم بنظر تون اشکال کار از کجا میتونه باشه ? چند تا سوال داشتم در این باره ۱_ جهت ساعتگرد سلف را به سمت کابل هم محور بگیرم یا ترمینال ۲_ میشه پیچه را از سیم مسی کلفت تر درست کرد و بوسیله یه ترمینال تکی پیچه را به کابل هم محور و ترمینال اصلی وصل کرد ? یا با اینکار افت سیگنال اتفاق میوفته ۳- روشی وجود داره این آنتن پسیو را با ساختن یک مدار الکترونیکی تبدیل به آنتن اکتیو کرد?
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
مصطفی عزیز
لطفا از صحت تعداد دور پیچ ها و همچنین جنس آنتن اطمینان حاصل نمایید. در پاسخ به سوالات بعدی شما نیز باید عرض کنیم:
۱) خوشبختانه این مورد تفاوتی را در عملکرد آنتن ایجاد نمی کند
۲) به طور کلی برای تهیه ی آنتن گیرنده و فرستنده تنها مورد مهم قابلیت جذب شدن توسط آهنرباست. یعنی قطر دستگاه عامل مهمی در این زمینه نبوده و پارامتر اصلی همان جنس قطعه ی استفاده شده می باشد.
۳) عملکرد آنتن های اکتیو به طور کلی با این آنتن پسیو متفاوت بوده و طراحی کاملا جداگانه ای دارند. لذا امکان تبدیل این آنتن به نوع اکتیو وجود ندارد. انشاءلله سعی خواهیم کرد در مقاله ای دیگر طریقه ی ساختن آنتن های اکتیو را نیز خدمت شما شرح دهیم.
با تشکر و تقدیم احترام
reza (1395/09/09)
سلام ممنون میشم جواب من رو بدید برای تقویت 2جی باید چکار کرد؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
رضا عزیز
متاسفانه این آنتن تنها برای تقویت سیگنال دو شبکه ی ۳ جی و ۴ جی قابل استفاده است.
رضا (1395/09/09)
سلام ببخشید سوال اولم اینه که باید از سیم آنتن تلویزیون با وجوداینکه جذب آهن ربا نميشه استفاده کرد سوال دومم اینه که من جایی زندگی میکنم که فقط پوشش تریجی در پشت بام وجود داره و در منزل هیچ آنتنی نمیده با این وجود این آنتن کار میده ممنون از خدمات خوبتون و سایت عالیتون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
رضا عزیز
در انتخاب سیم آنتن نیازی به جذب توسط آهنربا وجود ندارد. شما از هر نوع سیم Coaxial آنتن موجود در بازار می توانید استفاده کنید. در پاسخ به سوال بعدی شما باید عرض کنیم که شما برای استفاده از این آنتن در شبکه ی ۳ جی کافیست به تعداد دور پیچ ها دقت نمایید.
با تشکر و تقدیم احترام
میلاد (1395/09/09)
سلام ببخشید اگر یک مدار تقویت کننده در سر راه قرار بدیم تغییری ایجاد میشه؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
میلاد عزیز
لطفا نوع مدار تقویت کننده ی مد نظرتان را بفرمایید تا بتوانیم شما را بهتر در این زمینه راهنمایی کنیم.
با تشکر و تقدیم احترام
reza (1395/09/06)
سلام وقتتون بخیر برای تقویت آنتن 2 جی باید چکار کرد؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
عزیز،
از کامنت شما متشکریم.از تاخیر به وجود آمده در پاسخ دهی از شما پوزش میطلبیم. در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که این آنتن امواج را میگیرد و درجایی که امواج ضعیف تر است پخش میکند. اما امکان اینکه تاثیری برای شما نداشته باشد وجود دارد که در این صورت می توانید مودم خود را با مودم های خارجی تعویض نمائید زیرا غالبا این مودم ها قدرت سیگنال دهی بیشتری دارند.
غلامرضاکریمی (1395/09/06)
باعرض سلام وخسته نباشید خواستم بپرسم 1-این انتن برا فرکانس 4G همراه اول هم جواب میده؟؟ 2-این انتن به تقویت سیگنال کمک میکنه یاباعث پایداری سیگنال میشه؟ ممنونم ازاینکه باحوصله جواب میدید
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
غلامرضا ِ عزیز،
از کامنت ِ شما متشکریم. همچنین ازینکه با تاخیر پاسخگوی شما هستیم عمیقا متاسفیم. متاسفانه در چند روز اخیر به دلیل برخی مشکلات فنی قادر به پاسخگویی به سوال ِ شما عزیزان نبودیم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که :
1) بعله، خوشبختانه این آنتن برای تقویت سیگنال 4G در شبکه ی تمامی اپراتور ها قابل استفاده می شود. چرا که در حال ِ حاضر هم اپراتور ایرانسل و هم اپراتور همراه اول تکنولوژی 4G را در 3 باند فرکانسی 1800 - 2100 و 2600 ارائه می دهند.
2) قطعا استفاده ازین آنتن پایداری و پهنای اینترنت شما را بهبود خواهد بخشید. البته مقدار این بهبود بسته به محل قرار گیری و کیفیت ساخت آنتن می تواند متفاوت باشد.
با تشکر و تقدیم احترام
موسی (1395/09/03)
سلام خسته نباشید. من این آنتن رو ساختم ولی کلا هیچ تغییری ندیدم 4g رو هم نیاورد نت خودم 3g هست
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
موسی عزیز،
لطفا به تعداد دور پیچ ها و همچنین جنس هسته ی مرکزی توجه فرمایید. لطفا توجه داشته باشید که به جای رخت آویز می توانید از هر مفتول فلزی دیگر گه آهنربا قابلیت جذب توسط آهنربا را داشته باشد استفاده نمایید.
با تشکر و تقدیم احترام
موسی قنبری (1395/09/02)
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم یه همچین چیزی تو بازار هست که بشه خرید خلاصه یه آنتن تقویت کننده برا LH92
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
موسی عزیز،
در حال حاضر این آنتن نمونه ی مشابه قابل فروش نداشته و می بایست توسط خود کاربر ساخته شود.
با تشکر و تقدیم احترام
بابک بینایی (1395/08/30)
با سلام *میشه بجای مفتول آهنی پیشنهاد شما از مفتول مسی هم قطر برای ساخت این آنتن استفاده نمود .مفتول آهنی تو مناطق شمالی بسزعت زنگ میزند *اون تکه سیم قرمز در شکل نشان داده شده که دو انتهای ترمینال را بهم متصل نموده باید از جنس وسایز مفتول باشد ویا یک تکه سیم مغزی آنتن کفایت میکند . *همانطور که دوستمان اشاره نمود در بخش داخلی آنتن در شکل شما در ترمینال مجاور هسته مرکزی یک سیم که بخشی از آن پیچ دار است نصب کردید آن چیست؟ *به نظر شما میشه دو جفت آن تن یکی برای 3G ودیگری برای4G درست نمود ودر کنار هم قرار داد.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
بابک ِ عزیز،
از کامنت ِ شما متشکریم. همچنین ازینکه با تاخیر پاسخگوی شما هستیم جدا پوزش می طلبیم. متاسفانه به دلیل برخی مشکلات قادر به پاسخگویی به کامنت های چند روز اخیر نبودیم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که:
1) استفاده از مفتول مسی بازده آنتن را به طرز محسوسی کاهش می دهد. بنابراین برای جلوگیری از زنگ زدگی از روکش ضد زنگ استفاده نمایید.
2) خیر، نیازی به همجنس بودن این دو وجود نداشته و کافیست از یک رسانا برای اتصال دو انتهای ترمینال استفاده نمایید.
3) همانطور که در متن مقاله نیز اشاره شده است دور پیچ ها با استفاده از همان هسته ی مرکزی ایجاد می شوند. شما برای ساخت این قسمت می توانید هسته ی مرکزی را به دور یک خودکار حلقه بزنید.
4) ایده ی ساختن دو آنتن و استفاده همزمان برای دو تکنولوژی 3G و 4G ایده ی بسیار جالبی بوده و ممکن است بازده کل مجموعه را افزایش دهد. حتما سعی خواهیم کرد که این مورد را نیز بررسی و نتیجه را به حضور شما اعلام کنیم.
با تشکر و تقدیم احترام
داوود (1395/08/28)
ممنون از مطلب خوبتون فقط یه سوال اساسی من خونم تهرانه منتها منطقه ای که هستیم نهایتا 2 یا3 خط 4g آنتن میده رو پشت بام هم هر جا گشتم همون 3 خط بود نهایتا میخواستم بدونم این راهکار شما آنتن رو تقویت میکنه یعنی مثلا در بهترین مکان ممکن 2یا 3 خط رو به 4 یا 5 خط تبدیل میکنه یا نه صرفا سیگنال رو انتقال میده با این کاراگر من آنتن خارجی رو پشت بام قرار بدم و داخلی رو تو خونه آیا خط انتنم به 4 و 5 خط میرسه یانه همونی که رو پشت بام هست رو تو خونه برام بیاره آخه من با مودم دانلود میکنم اینجا نهایتا 1 مگابایت بر ثانیه اس ولی جای دیگه که میرم به 5 مگ هم میرسه میخواستم بدونم اگر واقعن تقویت میشه دست به کار بشم وگرنه انتقال بدردم نمی خوره خیلی ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
داوود عزیز
همانطور که شما به درستی اشاره کردید این آنتن تنها وظیفه ی انتقال آنتن را به عهده داشته و به خودی خود سیگنال های دریافتی را تقویت نمی کند.
با تشکر و تقدیم احترام
آرش (1395/08/26)
با سلام و احترام در عکسی که گذاشتید سیم شیلد کابل آنتن استفاده نشده و فقط سیم مغزی کابل آنتن استفاده شده. آیا سیم شیلد بی استفاده هست و میشه حتی بجای کابل آنتن از سیم مفتولی مسی هم اسفاده کرد؟ (چون تا جاییکه میدونم سیم شیلد وقتی کار میکنه که اتصال داشته باشه ولی اینجا اصلا قطع هست) با تشکر
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
آرش ِ عزیز،
همانطور که شما به درستی اشاره کردید سیم شیلد کاربردی در این آنتن نداشته و تنها هسته ی مرکزی سیم است که در دریافت و ارسال سیگنال ها موثر می باشد. علت استفاده از کابل آنتن کمتر بودن افت جریان سیگنال و در نتیجه کیفیت بیشتر سیگنال های دریافتی می باشد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که برای تهیه این آنتن تقویت سیگنال از همان کابل استفاده شود.
با تشکر و تقدیم احترام
رصا رئیسی (1395/08/26)
با سلام و تشکر از سایت خوبتون دوتا سوال داشتم 1. میخواستم بدونم قطر رخت اویز تاثیری تو انتن دهی داره یعنی امکانش هست ضخیم بودنش انتن دهیشو بهتر کنه؟ 2.برای تعداد حلقه ها گفتین 7 دور برای انتن خارجی 5 دور برای انتن داخلی مخصوص 4جی. خواسم بدونم با همین تعداد حلقه ایا میشه بهصورت کامل ار 3جی استفاده کرد یا باید تعداد دورهای حلفه رو به 5 برای انتن خارجی و 3 برای انتن داخلی تغییر بدم ؟ با تشکر از سایت خوبتون.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
رضا ِ عزیز،
از سوال ِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که:
1) همانطور که شما به درستی اشاره کردید هر چه قطر رخت ِ آویز استفاده شده ضخیم تر باشد گیرندگی امواج نیز نتیجا افزایش خواهد داشت.
2) با توجه به اینکه فرکانس سرویس 3G و 4G متفاوت است می بایست تعداد حلقه ها را برای ایجاد یک آنتن 3G تغییر دهید. یعنی برای استفاده در حالت 3G می بایست تعداد دورپیچ ها به 5 و 3 کاهش یابد.
با تشکر و تقدیم احترام
رصا رئیسی (1395/08/25)
با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم تو عکسی که گزاشتین بجای رخت اویز از یه مفتول مسی انگار استفاده کردین میخواستم بدونم استفاده از مفتول مسی انتن دهیشو بیشتر میکنه میشه ما هم بجای رخت اویز از مس استفاده کنیم با تشکر
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
رضا ِ عزیز،
از سوال ِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که مورد مهم در این زمینه جنس فلزی رخت آویز بوده و مادامی که آهنربا توانایی جذب رخت آویز یا سیم جایگزین را داشته باشد آنتن توانایی جذب سیگنال 3G و 4G را خواهد داشت.
با تشکر و تقدیم احترام
نیما (1395/08/24)
با سلام، آیا چنین راهی برای تقویت سیگنال وای-فای وجود داره؟ (یعنی بدون دستکاری کارت وایرلس یا مودم، همه سیگنال‌های اطراف رو تقویت کنه؟ متاسفانه چیزی پیدا نکردم تا الان)
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
نیما ِ عزیز،
از سوال ِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم با توجه به این نکته که فرکانس امواج وای-فای با سیگنال 4G LTE متفاوت است متاسفانه استفاده ازین آنتن برای تقویت امواج وای-فای تاثیر گذار نخواهد بود.
با تشکر و تقدیم احترام
Ali akbari (1395/08/22)
سلام اقا پاسخگویی تون حرف نداره.میخاستم بدونم ایا راهی یا دستگاه یا چیز دست ساز دیگ هم میشه ساخت و روی این انتن سوار کرد که قدرت چند برار افزایش بده؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
علی ِ عزیز،
از کامنتِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که راه حل دیگر برای افزایش بیشتر قدرت دریافت سیگنال ساخت آنتن های یاگی است. انشاءلله به زودی طریقه ی ساخت آنتن های یاگی نیز در وب سایت در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
با تشکر و تقدیم احترام
Ali akbari (1395/08/21)
سلام ممنون از پاسخگویی عالیتون یه سوال اینکه منطقه ما 4g پشتیبانی نمیکنه اما 3g هست و اینکه این انتن برای 3g هم کار میکنه و ایا سیگنال گوشی موبایل رو هم افزایش میده؟(من مودم ندارم میخام ببینم اگه این انتن جواب بده مودم نگیرم) ممنون میشم سریع پاسخ بدین. بازم ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب مجدد،
علی ِ عزیز،
برای تقویت سیگنال 3G تنها کافیست تعداد دورهای کابل برای دستگاه بیرونی، 5 دور و برای دستگاه داخلی، حدود 3 دور باشد. در پاسخ به سوال بعدی شما باید عرض کنیم که بعله این آنتن سیگنال تمامی دستگاه های مخابراتی را تقویت می کند.
با تشکر و تقدیم احترام
ali akbari (1395/08/21)
سلام ایا میشه طرح انتن رو به شکل دیگ بسازیم؟؟مثل طرح انتن هاورمن یا اشکال دیگ استفاده کنیم؟؟؟ ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب مجدد،
علی ِ عزیز،
با توجه به اینکه این اعداد بر اساس محاسبات ریاضی بدست آمده هرگونه تغییر در این زمینه می تواند تاثیر این آنتن را بر قدرت دریافت سیگنال 4G کاهش دهد.
با تشکر و تقدیم احترام
ali akbari (1395/08/21)
سلام ممنون از اموزشتون اگه انتن به جای 8 و 9 سانتی متر که شما گفتین بیشتر بکنیم مثلا 10*10 ایا تغییر میکنه؟؟؟؟؟ و اینکه انتن رو در کنار انتن تلویزیون در پشت بان نصب کنیم ایا انتن تلویزیون باعث کاهش سرعت یا افزایش اون میشه یا اصلا تغییری نمیکنه؟؟ ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
علی ِ عزیز،
از کامنتِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که طول های عنوان شده بر اساس فرکانس تکنولوژی 4G LTE محاسبه شده و در صورت تغییر ممکن است در نتیجه تاثیر داشته باشد. بنابراین ما به هیچ عنوان تغییر طول ضلع های لوزی دستگاه های گیرنده و فرستنده را پیشنهاد نمی کنیم. در پاسخ به سوال دوم شما باید عرض کنیم که با توجه به تفاوت فرکانس امواج سیگنال تلویزیون استفاده از آنتن 4G کنار آنتن های تلویزیون تاثیری بر قدرت گیرندگی سیگنال 4G نخواهد داشت.
با تشکر و تقدیم احترام
REZA GHARAGOZLOO (1395/08/20)
با سلام و خسته نباشید. من طبق روش گفته شده با وسواس زیاد این انتن رو ساختم .ولی متاسفانه جواب نداد..سوالم اینه که میشه بجای قسمت داخلی انتن سر سیمو مستقیم به مودم وصل کرد؟ ( البته برای این کار باید سر سوکت مخصوص مثلا TS.9 یا TS.5 ,...داشته باشیم.) چطور میتونم سرسوکت تهیه کنم؟و ایا شما برای فروش دارید؟ باتشکر.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
رضا ِ عزیز،
از کامنتِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که لطفا موارد زیر را مجددا بررسی نمایید:
۱) محل اتصال آنتن لوزی شکل به ترمینال به صورت کامل بدون پوشش بوده و اتصال آنتن به ترمینال صورت کامل برقرار شود.
۲) تعداد دورپیچ های سیم متصل به ترمینال رعایت شده باشد
۳) طول های عنوان شده برای ساخت گیرنده و فرستنده ی لوزی شکل دقیقا رعایت شده باشد.
در پاسخ به سوال بعدی شما باید عرض کنیم که بعله شما می توانید بر اساس نوع کانکتور مودم خود آنتن بیرونی را به مودم خود متصل کنید. همچنین در صورت پشتیبانی مودم شما از کانکتور نوع TS-9 می توانید کانکتور مورد نظر خود را از سایت خریداری نمایید. تنها کافیست که به بخش مبدل آنتن در قسمت لوازم جانبی مراجعه کنید.
با تشکر و تقدیم احترام
محمد (1395/08/19)
باسلام و خسته نباشید خدمت عوامل خوب راستین بازار. جا داره از تمامی زحمات تیم شما تشکر ویژه ای داشته باشیم. و همچنین از صبر و حوصله ای که به کار میبرید و وقت گرانبهای خودتان را در اختیار ما قرار میدهید. یک سوال داشتم خدمت شما: سیم رخت آویز باید تماما لخت شود یا فقط قسمت اتصالش به ترمینال لخت شود؟؟ بعد نحوه قرارگیری آنتن در بیرون و داخل باید مانند عکس(داخل رو به پایین - خارج روبه بالا) باشد؟ یا تفاوتی نمیکند. باسپاس و تشکر مجدد
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
محمد ِ عزیز،
از کامنتِ دلگرم کننده ی شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که همانطور که شما به درستی اشاره کردید پوشش سیم رخت آویز فلزی در محل اتصال به ترمینال می بایست به صورت کامل برداشته شده تا اتصال مورد نظر کاملا برقرار شود. در غیر این صورت عملا تاثیری در استفاده ازین آنتن ملاحظه نخواهید نمود. در پاسخ به سوال دوم شما باید عرض کنیم که با توجه به لوزی شکل بودن دستگاه های گیرنده و فرستنده تفاوتی در نحوه ی قرار گیری هیچکدام وجود نخواهد داشت.
با تشکر و تقدیم احترام
حسین (1395/08/17)
سلام، وقت بخیر من ساختم ، ولی هیچ تاثیری در آنتن دهی نداشت!!!
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
حسین عزیز
به راستین بازار خوش آمدید. لطفا در استفاده از مواد اولیه ی ساخت و همچنین تعداد دورپیچ های دستگاه های گیرنده و فرستنده دقت لازم را به کار بگیرید.
با تشکر و تقدیم احترام
مهدی گنجی (1395/08/07)
سلام با تشکر از جوابتون سه سوال دیگه داشتم ممنون اگه جواب بدین: 1-کابل انتن حتما باید 30 متر باشه؟نمیشه کمتر باشه مثلا 6-7 متر؟ 2-انتن خروجی عیبی نداره که پشتش دیواری چیزی باشه یا باید تماما ازاد باشه؟ 3-درتصویر انتن داخلی, یه سیم دیگه هم به ترمینال وصله,اون دیگه چیه؟ممنون.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
مهدی عزیز،
از کامنت ِ شما متشکریم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که:
1) قطعا استفاده از کابل با طول کمتر باعث می شود که به نتایج بهتری دست پیدا کنید. چرا که استفاده از کابل ها با طول زیاد، هرچند که دارای کمترین افت باشند، سبب می شود که با بالا رفتن طول قدرت ِ سیگنال به طرز محسوسی کاهش پیدا کند.
2) خیر، خوشبختانه در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.
3) سیم مورد اشاره ی شما در حقیقت همان محافظ مسی است که وظیفه ی برقراری دو سر جدای آنتن داخلی را به عهده دارد.
با تشکر و تقدیم احترام
شاهین (1395/08/06)
سلام.میشه خروجیش رو توی خونه اول به یه تقویت کننده انتن تلویزیون وصل کرد بعد از اون تقویت کننده خروجیش رو دوباره به شکل انتن دراورد؟تاثیری در تقویت بیشتر داره؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
شاهین عزیز،
به راستین بازار خوش آمدید. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که به دلیل اینکه باند های فرکانسی LTE به طور کلی با باندهای فرکانسی تلویزیون متفاوت است، به احتمال بسیار زیاد این کار نه تنها باعث بهبود کیفیت نشده بلکه از قدرت دریافت سیگنال LTE این آنتن نیز می کاهد. بنابراین ما استفاده ازین روش را توصیه نمی کنیم.
با تشکر و تقدیم احترام
محراب (1395/08/05)
داداش من هم درست کرم 25 تومان هم خرج کردیم ولی جواب نداد نمی دنم خودت تست کردی درضمن باطی یا برق بهش وصل نمی شه
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
محراب عزیز،
به راستین بازار خوش آمدید. در پاسخ به کامنت ِ شما باید عرض کنیم که عملکرد این آنتن به طور کامل در راستین بازار مورد بررسی قرار گرفته است. مضاف اینکه شما می توانید با مراجعه به نظرات ِ سایر بازدیدکنندگان این مقاله از سودمندی این آنتن تقویت سیگنال مطئن شوید. لطفا بررسی کنید که در ساخت این آنتن حتما از موادی استفاده شود که در مقاله عنوان شده است. همچنین لطفا از صحت تعداد دور پیچ های دستگاه گیرنده و فرستنده نیز اطمینان حاصل کنید.
با تشکر و تقدیم احترام
محسن صدری (1395/08/03)
با سلام و تشکر: آیا میتوان انتهای کابل آنتن را به جای آنتن داخلی و با استفاده از یک کانکتور مناسب مستقیما به مودم وصل نمود؟ البته در مودم هایی که قابلیت اتصال به آنتن خارجی را دارا هستند
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
محسن عزیز
به راستین بازار خوش آمدید. در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که بعله شما می توانید به جای استفاده از دستگاه گیرنده در داخل اتاق سیم خروجی را مستقیما به مودم خود متصل نمایید.
با تشکر و تقدیم احترام
محمدعلی طیفوری (1395/08/01)
سلام ، برای تقویت آنتن مودم DT-350 ایرانسل چی پیشنهاد میدین ؟ من برای استفاده اینترنت ثابت ایرانسل به شدت به مشکل خوردم و مودم عملا بلااستفاده مونده از آنتن دست ساز هم بخاطر محیط اداری نمیتونم استفاده کنم فضای دفتر حدود 100 متره ولی دفتر من کنار پنجره است و از مودم 2-3 متر بیشتر فاصله ندارم چند مدل بوستر دیدم ولی میترسم عین مودم بمونن روی دستم ، شما پیشنهادی برای تقویت آنتن این مودم دارید ؟ توی دفتر ایترنت 4G با مودم D100 فول آنتن میده ولی اینترنت ثابت مودم DT-350 به زحمت یک خطش پر میشه و مطلقا قابل استفاده نیست
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
محمد عزیز
از کامنت شما متشکریم. در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که با توجه به عدم وجود کانکتور آنتن خارجی بر روی مودم رومیزی TD-LTE ایرانسل مدل DT-350 تنها راه حل استفاده از همین آنتن است. البته همانطور که مستحضرید فرکانسی این سرویس بر بستر آن ارائه می شود ۳۵۰۰ بوده و با فرکانس های معمول LTE متفاوت است. بنابراین به شما توصیه می کنیم که تعداد دور پیچ ها را بر اساس آزمون و خطا افزایش دهید. مثلا تعداد دور کابل را به جای ۷ دور در دستگاه بیرونی ۹ دور و به جای ۵ دور در دستگاه داخل منزل به ۷ دور تغییر دهید. حقیقتا درک می کنیم که این کار چقدر می تواند برای شما خسته کننده باشد ولی با عرض پوزش این تنها راه حلیست که در حال حاضر به ذهن ما می رسد.
با تشکر و تقدیم احترام
شکیبا (1395/07/30)
با سلام عرض ادب و احترام. ممنون از مقاله خوبتون. برای تقویت آنتن 4G یه سوال داشتم.محل کار ما در فضای باز براحتی ۵ خط آنتن داره اما مشکل اینجاست که وقتی وارد فضای بسته میشیم کلا آنتن نداریم و امکان سوراخ کردن دیوارهم وجود نداره که کابل عبور بدیم.میخواستم ببینم راهی هست که این مشکل بتونیم حل کنیم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
جناب ِ شکیبا عزیز،
از کامنت ِ شما متشکریم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که به نظر می رسد تنها راه حل شما استفاده از سیگنال بوستر (Signal Booster) می باشد. این دستگاه می تواند به دیوار مکانی که می خواهید سیگنال در آن تقویت شود متصل و به صورت بی سیم سیگنال فضای داخلی را برای دستگاه های گیرنده (مودم و یا گوشی موبایل) تقویت کند. البته لطفا توجه داشته باشید که این دستگاه ها معمولا بسیار گران بوده و از نظر قیمت با راه حل ارائه شده در این مقاله قابل مقایسه نیست.
با تشکر و تقدیم احترام
محمد خسروی (1395/07/28)
عالی
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
محمد عزیز،
از کامنت ِ شما متشکریم.
سینا خلیلی (1395/07/23)
با سلام و خسته نباشید خدمت گروه راستین بازار (اینجور به سوالات کاربران پاسخ دادن ستودنیست) سوالی که دارم ازتون اینه که من این آنتن تقویت کننده رو درس مث عکسی که گذاشتین درست کردم ولی نتیجه ای نگرفتم سیمی که من استفاده کردم تقریبا به طول 25 متر و از فلز رخ چوب استفاده کردم خونه ی ما آپارتمان نیس تک واحده طوری که در حال خونه 3g میده ولی در پشت بام 4g میده که من با گوشیم تست کردم آنجایی که 4g آنتن بیشتری میده نصب کردم لازم به ذکر است که آنتن بیرونی رو 7بار حلقه زدم و آنتن درونی رو 5 بار ودر نهایت آنتن داخلی رو از چوب پرده آویزان کردم تستی که گرفتم هیچ فرقی نکرد نه سرعت اینترنتم نه حالت اینترنت یعنی از حالت 3gبه 4g ام تغییر نکرد اگه یکم طولانی شد عذر میخوام.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
سینای عزیز
از کامنت شما متشکریم. همچنین حقیقتا خوشحالیم که از ما و خدماتی که در راستین بازار ارائه می دهیم رضایت دارید. در پاسخ به سوال شما باید عرض کنیم که لطفا برای اتصال دو دستگاه گیرنده و فرستنده از کابل Coaxial استفاده نمایید. چرا که افت سیگنال با استفاده از این نوع سیم به حداقل می رسد. همچنین لطفا بررسی کنید که جنس دستگاه گیرنده و فرستند از نوع فلزی (قابل جذب توسط آهنربا) باشد. لطفا موارد فوق را بررسی و نتیجه را مجددا بررسی نمایید.
با تشکر و تقدیم احترام
امیرحسین صحافیان (1395/07/22)
یه سوال مهم، این آتتن فقط روی سرعت دانلود تاثیر داره یا آنتن دهی خود موبایل رو هم بهتر میکنه. چون تو خونه ما جز کنار پنجره موبایل آنتن نمیده.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
امیر حسین عزیز،
از کامنتِ شما متشکریم. در پاسخ به سوالِ شما باید عرض کنیم که این آنتن به صورت کلی تقویت امواج محیط را انجام می دهد و شما با توجه به تصاویر تست هایی سرعتی که گرفته شده است می توانید مشاهده بفرمائید که روی سرعت انتقال داده نیز تاثیری چشم گیر داشته است.
مهدی گنجی (1395/07/19)
سلام,خسته نباشید خواستم مطمئن شم که این رنگ قرمزی که مشخص کردین هسته مرکزی کابله یا اون سیمی که دور عایقشه؟و اینکه من از کابل ماهواره استفاده کردم .ولی هسته مرکزیش بر خلاف کابل تلویزیون رشته ای هست.عیب نداره؟ممنون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
جناب گنجی،
از کامنت ِ شما متشکریم.در جواب سوال اول شما باید گفت که برای درست کردن قسمت مشخص شده با رنگ قرمز در تصویر می توانید از رشته سیم های باریک دور کابل یا همال محافظ مسی را به هم تابیده استفاده نمائید و در جواب سوال دوم شما لازم به ذکر است که کابل کواکسیال برای این کار توصیه می شود اما اگر در دسترس شما نیست از همان کابل ماهواره استفاده نمایئد.
علی فرخی (1395/07/16)
سلام. من امروز رفتم الکتریکی گفتم سیمی میخوام که هسته مرکزیش فلزی باشه... گفت همه سیما از مس ان ما اصلا سیمی نداریم هسته مرکزیش فلزی باشه جذب آهنربا بشه. با من تهرانم ولی داخل خونمون خیلی کم سیگنال میده..من نمیدونم باید چیکار کنم؟؟؟ خیلی احتیاج دارم به این آنتن.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
علی عزیز،
شما می توانید برای این امر از آویز های فلزی لباس استفاده نمایید. چنانچه در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید لطفا با شماره ی 28138-021 داخلی 213 تماس بگیرید. همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند نمود.
با تشکر و تقدیم احترام
علی رسولی (1395/07/15)
سلام خسته نباشید . من این وسیله رو میخواستم ولی امکانات و مهارت در ساختش رو ندارم . میشه خودتون برام تهیه کنید و مبلغ رو بگید ؟؟؟ بیرون ساختمون همراه اول فال انتن میده چون دکل همراه اول نزدیکه به ما حدود 100 متر . ولی داخل خونه درست انتن نمیگیرم بزون 3 خط . میشه خودتون تهیه کنید ؟؟ با تشکر از خدمات و سایت خوبتون
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
علی عزیز،
به راستین بازار خوش آمدید. لطفا برای هماهنگی این موضوع با شماره ی 28138-021 داخلی 213 خانوم مهندس شجاع تماس بگیرید. ایشان مقدمات ساخت و ارسال این آنتن را برای شما انجام خواهند داد.
با تشکر و تقدیم احترام
علی فرخی (1395/07/12)
سلام. من این آنتن رو درست کردم ولی نمیدونم کجا اشتباه کردم چون کار نمیکنه. من از کابل هم محور استفاده کردم، سوال من اینه که هسته مرکزی سیم بایدمغناطیس داشته باشه (آهنربا جذبش کنه)؟
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
علی عزیز،
از توجه شما به این مقاله متشکریم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که همانطور که شما به درستی اشاره کردید هسته ی مرکزی می بایست فلزی بوده و آهنربا آن را جذب کند.
با تشکر و تقدیم احترام
رضاعسکری (1395/07/01)
با سلام و خسته نباشید.بجایی سیم فلزمیشود از سیم مفتولی مسی استفاده کرد.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب،
رضا عزیز،
از کامنت شما متشکریم. در پاسخ به سوال ِ شما باید عرض کنیم که مادامی که آهنربا بتواند آن را جذب کند مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
با تشکر و تقدیم احترام
غفاری (1395/06/31)
با سلام؛ آیا با ساخت این آنتن و نیز افزودن "آنتن تقویت کننده ts9" به مودم افزایش گیرندگی بیشتر خواهد بود یا فقط خود این آنتن ساخنتی که دربیرون نصب میشود؛ کفایت میکند؟ آیا این "سلف سیمی بلند" بدون جریان برق یا مدار خاص میتواند امواجی را تقویت و رله کند؟! مودم ما مودم جیبی هووایی e5573 است.
مدیر سایت
با سلام و عرض ادب
خدمت شما عرض ميكنم كه اين آنتن براي تقويت سيگنالهاي محيط مورد استفاده قرار ميگيرد و اگر از تقويت كننده ts9 هم استفاده كنيد قطعا بهتر خواهد بود،ولي به نظر ميرسد با توجه به تست هاي انجام شده همين آنتن به تنهايي كفايت خواهد کرد.
آنتنی که شما شروع به ساخت آن می کنید سیگنال موبایل و مودم را با هم تقویت می کند و احتیاجی به اتصال آن به مودم نیست و محدود به مدل مودمی که خریداری فرمودید نمیشود.
ناشناس (1395/06/31)
با سلام خدمت شما دوستان وهمراهان گرامی سایت راستین بازار،شما خوبانی که اینچنین با حوصله ودقت تمام به تک تک سوالات بازدید کنندگان سایتتان پاسخهای جامع وکامل میدهید . در مورد تغییر باند بنده در بخش technology که به صورت پیش فرض هر دو گزینه 3و7 تیک خورده است زمانی که هر کدام از تیکهارا برمیدارم (چه تیک 3 وچه 7) و apply میکنم آنتن مودم به کلی از بین میرود علت این اتفاق به نظر شما چیست؟ این رو هم بگم که گزینه MODE SETTING بر روی MULTI -mode بود ولی در تصویر شما حالت LTE Only فعال شده است آیا علت قطع کامل آنتن این مورد است ؟ در مورد آنتن ، خودم فارغ التحصیل رشته برق هستم وعلاقه خاصی به این مسائل دارم آنتن را طبق مقاله شما موبه مو ساختم و با نگاه کردن به مقدارRSSI بهترین جهت آنتن و قرار دادن مودم را پیدا کردم که دقیقا طبق مقاله بود یعنی جهت آنتن بیرونی روبروی دکل بود وجهت آنتن داخلی هم در بالای پنجره اتاق (بالاترین محل ممکن برای نصب ، وسط اتاق فضا را زشت میکرد ) البته آنتن بیرونی را در بالکن قرار داده ام وبه پشت با م منتقل نکردم (به دلیل عدم امکان هدایت کابل به داخل اتاق طوری که فضای نامناسب ایجاد نشود ) و سرعتم دو برابر شد سپس متوجه شدم در اشکال موجود در مقاله شکل ((آنتن داخلی))، یک رشته سیم که به صورت سلف در آمده است هم به سر دیگر ترمینال که از کابل جمپر شده است متصل شده است این کار را هم کردم ابتدا سر نزدیک به سلف را به ترمینال متصل کردم وسر دیگر سیم را که حدود 20CM بود به انتهای کابل بستم تست سرعت افزایش سه برابری سرعت رانشان داد یعنی سرعت 900 کیلو وگاها هم 1M ، سپس این سیم پیچیده شده جدید را برعکس وصل کردم یعنی ته سیم که شکل خاصی نداشت را به ترمینالی که توسط جمپر پر شده بود وصل کردم وسر سلف مانند به انتهای کابل پیچاندم وسرعتم به همان 200کیلو برگشت وبا PING:2Sبله دقیقا 2S این کار را برای آنتن بیرونی هم انجام دادم وجوابی نگرفتم ودر نهایت با همان روش اول (سر سلف مانند به ترمینال وانتهای سیم هم به دور کابل پیچیده شده و مقدار پیچش هم برای سلف 5 دور بود با یک پیچ گوشتی به ضخامت 6MM) افزایش سرعت 3 برابری را تجربه میکنم اما هنوز برای سرعت 4G بسیار کم است وانشا ئ الله با راهنمایی های شما خوبان بتوانم حداقل به سرعت 2M برسم .البته قبل از نصب آنتن خطهای آنتن من مرتب در حال تغییر از سه خط به 5 خط واز 4G به 3Gبود که با نصب آنتن ، 5خط وحالت 4G ثابت شده است و احتمالا صرفا وجود کاربر زیاد باعث این کاهش سرعت شده اما نکته جالب اینکه در صبح ها ساعت 5:30صبح هم بنده چندین بار تست گرفته ام وسرعت تفاوتی نداشته است با توجه به اینکه در این ساعت ازدحام کاربر تقریبا بعید است آیا واقعا خود ایرانسل در این منطقه سرعت را تا این حد بین کاربران کاهش داده است ؟ علت خرید مودم D-100هم این بود که اگر با مسائل کاهش سرعت روبرو شدم اپراتور بهانه ای برای اینکه مودم مورد تائید من نیست و مودم خودم و بخر نداشته باشه هرچند که حالا هم چیزی رو نمی پذیرن وصرفا پاسکاری است که اینجوری تست بگیر، با این سایت تست بگیر، آیا آنتی ویروست فعال بود یا نبود و..و دیگه خودمم خسته شدم از زنگ زدن وپیگیری کاهش سرعت فقط دنبال اینم خودم یه فکری به حال خودم بکنم اپراتور پاسخگو نیست ببخشید خیلی طولانی شد میخواستم به دستور شما در مورد انتقال تجربیات آنتن عمل کرده باشم .
روش های تماس با راستین بازار آدرس امور مشتریان ۰۲۱-۲۸۱۳۸